T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Ortahisar (Ürgüp)

Ortahisar Kasabasında, 2017 yılı içerisinde düzenlenecek etkinlikler:

  • 6-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında, “42. Kıbatek Uluslararası Edebiyat Şöleni” adlı etkinlik, Ortahisar Belediyesi ile Kıbrıs-Irak-Balkanlar-Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu Derneği (KIBATEK) ortaklığında düzenlenecektir.

    KIBATEK tarafından, 1998 yılından beri, yurt içinde ve yurt dışında Türkçe’yi bilim, edebiyat, iletişim, çeviri ve yayın dili olarak yaşatan şair, yazar, akademisyen ve yayıncılara destek olunması amacıyla düzenlenmektedir.

  • 26-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Ortahisar Belediye Başkanlığınca, “Ortahisar Geleneksel Kültür ve Turizm Festivali” ikinci defa düzenlenecektir. Festival çerçevesinde, yarışmalara, yürüyüş etkinliğine ve konserlere yer verilmesi planlanmaktadır.
  • 23-24 Aralık 2017 tarihleri arasında, “Hamsi-Limon Festivali” ikinci defa düzenlenecektir. Etkinlik, Nevşehir Ortahisar Belediye Başkanlığı ile Trabzon Ortahisar Belediye Başkanlığı ortaklığında düzenlenecektir.

26.10.2015 tarihinde, Trabzon Ortahisar Belediyesi ve Ürgüp İlçesi Ortahisar Belediyesi arasında imzalanan Kardeş Şehir Protokolü çerçevesinde, belediyeler arası kardeşlik ilişkilerini kuvvetlendirmek ve gelenek ve göreneklerin iki şehir arasında aktarımına katkıda bulunmak amacı ile düzenlenecektir. Trabzon Ortahisar Belediyesi çalışanlarının da katılacağı etkinlik ulusal düzeyde ve halka açık bir etkinliktir. Ortahisar Tepe Başı Meydanında hamsi ikramı yapılacaktır.

Etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişim bilgileri:

Ortahisar Belediye Başkanlığı

Ortahisar Kasabası Bahçelievler Mah.

Atatürk Cad. No:10/2

Ürgüp-NEVŞEHİR

Tel: 0384 343 32 24

Faks: 0384 441 38 36/ 27 21